Oxalic acid





Oxalic acid tablets 100g

Oxalic acid tablets 100g

In stock 20

EUR 10,00

EUR 100,00 pro Kilogramm

incl. 19 % VAT excl. shipping costs

Oxalic acid tablets 100g

Oxalic acid tablets 100g

EUR 10,00

EUR 100,00 pro Kilogramm

incl. 19 % VAT excl. shipping costs

Here you get 100 grams of oxalic acid dihydrate tablets


to article

1 kg. Oxalic acid incl. 1 stainless steel measuring spoon

1 kg. Oxalic acid incl. 1 stainless steel measuring spoon

In stock 7

EUR 10,90

EUR 10,90 pro Kilogramm

incl. 19 % VAT excl. shipping costs

1 kg. Oxalic acid incl. 1 stainless steel measuring spoon

1 kg. Oxalic acid incl. 1 stainless steel measuring spoon

EUR 10,90

EUR 10,90 pro Kilogramm

incl. 19 % VAT excl. shipping costs

1 kg. Oxalic acid incl. 1 stainless steel measuring spoon


to article

Oxalic acid tablets 1000g

Oxalic acid tablets 1000g

In stock 3

EUR 79,00

EUR 79,00 pro Kilogramm

incl. 19 % VAT excl. shipping costs

Oxalic acid tablets 1000g

Oxalic acid tablets 1000g

EUR 79,00

EUR 79,00 pro Kilogramm

incl. 19 % VAT excl. shipping costs

Here you get 1000 grams of oxalic acid dihydrate tablets


to article

Oxalic acid tablets 500g

Oxalic acid tablets 500g

In stock 5

EUR 41,00

EUR 82,00 pro Kilogramm

incl. 19 % VAT excl. shipping costs

Oxalic acid tablets 500g

Oxalic acid tablets 500g

EUR 41,00

EUR 82,00 pro Kilogramm

incl. 19 % VAT excl. shipping costs

Oxalic acid tablets 500g


to article

OXALIC ACID powder 200 g 99.6% technical

OXALIC ACID powder 200 g 99.6% technical

In stock 10

EUR 7,00

EUR 35,00 pro Kilogramm

incl. 19 % VAT excl. shipping costs

OXALIC ACID powder 200 g 99.6% technical

OXALIC ACID powder 200 g 99.6% technical

EUR 7,00

EUR 35,00 pro Kilogramm

incl. 19 % VAT excl. shipping costs

0,2 kg. Oxalic acid


to article

OXALIC ACID powder 1000 g 99.6% technical

OXALIC ACID powder 1000 g 99.6% technical

In stock 18

EUR 9,90

EUR 9,90 pro Kilogramm

incl. 19 % VAT excl. shipping costs

OXALIC ACID powder 1000 g 99.6% technical

OXALIC ACID powder 1000 g 99.6% technical

EUR 9,90

EUR 9,90 pro Kilogramm

incl. 19 % VAT excl. shipping costs

1 kg. Oxalic acid


to article

Tablet press

Tablet press

In stock 3

EUR 57,00

incl. 19 % VAT excl. shipping costs

Tablet press

Tablet press

EUR 57,00

incl. 19 % VAT excl. shipping costs

Tablet press


to article

OXALIC ACID powder 500 g 99.6% technical

OXALIC ACID powder 500 g 99.6% technical

In stock 9

EUR 7,90

EUR 15,80 pro Kilogramm

incl. 19 % VAT excl. shipping costs

OXALIC ACID powder 500 g 99.6% technical

OXALIC ACID powder 500 g 99.6% technical

EUR 7,90

EUR 15,80 pro Kilogramm

incl. 19 % VAT excl. shipping costs

0,5 kg. Oxalic acid


to article

Oxalic acid tablets 200g

Oxalic acid tablets 200g

In stock 6 piece

EUR 19,00

EUR 95,00 pro Kilogramm

incl. 19 % VAT excl. shipping costs

Oxalic acid tablets 200g

Oxalic acid tablets 200g

EUR 19,00

EUR 95,00 pro Kilogramm

incl. 19 % VAT excl. shipping costs

Oxalic acid tablets 200g


to article
Back to Top